Wizyta przedszkolaków w bibliotece

W dniu 13 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wraz z Panią Anną Nakonieczny odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich gościło wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z całym budynkiem biblioteki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka wręczyła naszym podopiecznym drobne upominki.         


Przedstawiciele ZUS w szkole

W poniedziałek 13 listopada w ramach realizacji programu Otwarta Firma oraz w efekcie współpracy miejscowego oddziału ZUS z naszą szkołą gościliśmy Panią Alicję Kochanowicz - Grabuś - Koordynator do spraw komunikacji i edukacji z oddziału ZUS w Rzeszowie. Uczniowie podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się od strony praktycznej, na czym polegają ubezpieczenia, jaka jest ich rola i jaką funkcję spełnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Temat okazał się bardzo interesujący. Aktywny udział uczniów w zajęciach został wyróżniony przez Panią koordynator nagrodami w formie gadżetów. Prowadząca zajęcia zapoznała też zebranych z prezentacją Projekt z ZUS, który zrodził się z potrzeby budowania wśród młodego pokolenia Polaków przekonania, że o swoją przyszłość trzeba zadbać, właściwie ubezpieczając się już teraz.         


Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Lekcja przedsiębiorczości w Banku Spółdzielczym

W ramach projektu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dnia 13 listopada 2017 r. uczniowie klasy 4 c pod opieką pań: Teresy Maciewicz i Katarzyny Piątek odwiedzili Bank Spółdzielczy. Celem tej niecodziennej wizyty było zapoznanie dzieci z działalnością placówki oraz propagowanie oszczędzania pieniędzy wśród najmłodszych. Kierownik oddziału w ciekawy sposób opowiedział o codziennej pracy banku, jego historii, założycielach oraz przybliżył dzieciom zakres usług oferowanych przez tę instytucję. Podczas spotkania uczniowie mieli też okazję zwiedzić pomieszczenia banku. Spotkanie to dało uczniom możliwość poszerzenia wiedzy na temat bankowości oraz utwierdziło w przekonaniu, że warto oszczędzać. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał drobny upominek. Podczas wizyty w banku uczniowie: poznali funkcjonowanie banku, zapoznali się z zakresem obowiązków na różnych stanowiskach, dowiedzieli się jakie studia należy wybrać, aby w przyszłości podjąć pracę w banku, realizowali ciekawą lekcję w terenie.         
POWRÓT DO KRONIKI