Lekcja w Sądzie

14 listopada uczniowie klasy 3e udali się do Sądu Rejonowego w Jarosławiu, gdzie oprócz zwiedzenia całego budynku, mieli okazję obejrzeć dwie sale sądowe. Następnie pani sędzia Anna Drabik w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o pracownikach instytucji oraz wyjaśniła, na czym polega wykonywany przez nich zawód. Młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem, gdyż nieczęsto można podpatrywać pracę sądu na żywo. Zebrani dowiedzieli się, jakie kwalifikacje sądowe ma przestępstwo oraz zostali przestrzeżeni, by w przyszłości nie mieć kłopotów z prawem, oczywiście dla własnego i rodzin dobra. Pani sędzia opowiadała również o tym, jakie normy obowiązują w sadzie jeśli chodzi o zachowanie i ubiór, udzieliła też odpowiedzi na wiele dodatkowych pytań. Ostatnim punktem wizyty była rozprawa sądowa, uczniowie, jako publiczność, mogli "podejrzeć", jak w praktyce wygląda praca sędziów. Wszyscy uznali zgodnie, że było to bardzo pouczające doświadczenie.         


Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Z wizytą w ZUS

Uczniowie klasy III a, 14 listopada, realizując program Otwarta Firma, udali się do jarosławskiego Zakładu Ubezpieczeń Publicznych. Na miejscu z zainteresowaniem obejrzeli prezentację na temat odwiedzanej instytucji, zwiedzili gabinet kierownika, pokoje pracowników, archiwum i inne pomieszczenia. Każdy mógł wcielić się w rolę dorosłego interesanta zakładu, pobrać bilet, wrzucić dokument do zusomatu, wejść do właściwego pokoju i odebrać na koniec imienne zaświadczenie. Z nagrodami i gadżetami wszyscy udali się do szkoły, planując po drodze kolejną wycieczkę.         


Bankowcy dla najmłodszych

14 listopada 2017 roku uczniowie klasy 4a brali udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Credit Agricole w Jarosławiu. W świat kredytów, lokat bankowych, obligacji, form płatności (także elektronicznych) oraz wartości "papierowego pieniądza" i jego zabezpieczenia wprowadziły nas przedstawicielki banku. Panie stworzyły bardzo przyjazny klimat do zdobywania wiedzy. Z profesjonalizmem i konkretnie odpowiadały na pytania 9- latków i (co najważniejsze) uświadomiły uczniom konieczność ciągłego zdobywania wiedzy. Wybór takiej metody aktywizującej okazał się trafny. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, podejmowali dyskusję z prowadzącymi, a także aktywnie uczestniczyli w konkursie zorganizowanym na koniec zajęć. Oczywiście wszyscy zostali nagrodzeni. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z przedstawicielami Credit Agricole w Jarosławiu.         


Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywnyPOWRÓT DO KRONIKI