Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu

16 listopada gimnazjaliści z klasy II d, pod opieką Pań: Justyny Tomas i Anny Kołcun odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem instytucji i specyfiką wykonywanego tam zawodu. Młodzież dowiedziała się wiele na temat pracy policjantów, zwiedziła budynek komendy oraz przypomniała sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa.         


Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny


Zajęcia warsztatowe na Państwowej Wyższej Szkole Techniczno - Ekonomicznej w Jarosławiu

W ramach programu "Otwarta firma" pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno - Ekonomiczna w Jarosławiu specjalnie dla naszych uczniów przygotowali warsztaty:
- z automatyki z prezentacją profilu absolwenta informatyki, elektroniki. Zajęcia przeprowadził Pan inż. Lucjan Pelc,
- warsztaty w laboratorium wytrzymałości materiałów z prezentacją profilu absolwenta budownictwa Zajęcia przeprowadził dr inż. Marek Pańtak i student Janusz Niemiec.         Otwarta Firma w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu

W ramach projektu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dnia 16 listopada 2017 r. uczniowie klasy 2 a, pod opieką pań: Małgorzaty Spólnik i Anny Kołcun odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu. Głównym celem wizyty było pogłębienie wiedzy z zakresu funkcjonowania tej instytucji, jak również poznanie rzeczywistych warunków pracy bibliotekarzy. Na początku spotkania gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii placówki. Dowiedzieli się, że biblioteka - poza zwykłą działalnością - organizuje także różne konkursy, imprezy i zajęcia edukacyjno - kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie te inicjatywy mają za zadanie promować czytelnictwo. Następnie pan bibliotekarz oprowadził uczniów po pomieszczeniach placówki, tłumacząc podział księgozbiorów na sektory związane z wiekiem czytelników oraz ich zainteresowaniami. Przypomniał procedurę wypożyczania książek, ich rezerwacji przez Internet oraz możliwości korzystania z czytelni, gdzie w ciszy można zrelaksować się nad lekturą lub skorzystać z pomocy komputera. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, było pouczające, a w przyszłości z pewnością zaowocuje częstszymi wizytami w bibliotece.         Poznajemy pracę dziennikarzy

Natomiast gimnazjaliści z klasy 3b z panem Robertem Gilarskim odwiedzili redakcję Gazety Jarosławskiej. Młodzież spotkała się z życzliwym przyjęciem ze strony kierownictwa i pracowników firmy. Funkcjonowanie gazety oraz blaski i cienie zawodu dziennikarskiego przybliżyła zastępca redaktora naczelnego.         
POWRÓT DO KRONIKI